top of page

İŞ İNGİLİZCESİ

Günümüzün küresel iş ortamında başarılı olmaya önem veriyorsanız, İş İngilizcesine yönelik bu sınav, sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Business English Certificates

(BEC)

  • Cambridge English: Hazırlık Düzeyinde İş İngilizcesi (BEC Preliminary)

  • Bu sınava girerek iş dünyasındaki ilk adımınızı atın. BEC Hazırlık Düzeyi, orta düzeye denk gelen B1 Düzeyi’ne hazırlık niteliğindedir ve dört dil becerisini test eder.

  • Cambridge English: Business Vantage (BEC Vantage)

  • Cambridge English: Yüksek Düzeyde İş İngilizcesi (BEC Higher)

  • TOEIC Hazırlık Kursu

TOEIC (Test of English for International Communication) günlük iş İngilizcesini test eden uluslar arası bir sınavdır. TOEIC, TOEFL, GRE, GMAT gibi sınavların da hazırlayıcısı olan ETS'nin, işletmeler için özel olarak uyguladığı bir testtir. Tüm dünyaca tanınan ve uygulan TOEIC, İngilizce düzey belirleme amacıyla en çok kullanılan sınavlardan birisidir. Her yıl 60’dan fazla ülkede, 3 milyondan fazla kişi ve binlerce uluslararası kurum tarafından kullanılmaktadır. TOEIC Türkiye’de genellikle bankalar, kurumsal şirketler ve danışmanlık firmaları tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca TOEIC yurtdışında da oldukça yaygın olarak kabul edilen bir sınavdır. http://www.ets.org/toeic

BULATS:

Business Language Testing Service

İşe alım, yetenek yönetimi ve kariyer planlaması gibi amaçlarla çalışanlarının İngilizce yeterliliğini ölçen firmalar tarafından tanınan bir İş İngilizcesi sınavıdır.

ILEC:

International Legal English Certificate

ILEC, adayların müşterileri, meslektaşları, ve uzman hukukçularla etkili bir şekilde İngilizce iletişim kurma becerilerini ispat eden bir yeterlilik sertifikasıdır.

ICFE:

International Certificate

in Financial English

ICFE, dünyanın en büyük finans ve muhasebe kuruluşu olan ACCA'nın geliştirdiği mesleklerinde profesyonelleşmiş finansçıların çalıştıkları alana özgü mesleki İngilizce becerilerini ispat etmelerini sağlar. 

http://www.cambridgeenglish.org/exams/professional-english/bec.html/

bottom of page