top of page

Almanya'da yaşayan veya uzun süreli oturum hakkına sahip olan biriyle evlenen her Türk vatandaşı, aile birleşimi vizesi ile Almanya'da oturum hakkı kazanabilmektedir.

Almanca Aile Birleşimi Kurslarımızda, Almanya’da
yaşayan eşlerinin ya da ailelerinin yanına yerleşmek isteyenler, girilmesi zorunlu olan "Aile Birleşimi Dil Yeterlilik Sınavı"na hazırlanırlar.

Bu eğitimde dil eğitiminin yanı sıra, Almanya'da güncel yaşama rahat uyum sağlamak amacıyla gereken pratik yaşam bilgileri de verilmektedir. 

Yetkili merkezlerde gerçekleşen sınavdan, 100 üzerinden 60 not almak yeterli olmaktadır. Sınav 65 dakikalık yazılı 
ve 15 dakikalık sözlü olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır.  
Detaylı bilgi almak 
için 0212 871 43 40 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Amerikan Kültür Beylikdüzü Şubesi yüz yüze eğitimlerinin yanı sıra Online A1 Aile Birleşimi Kursunda en çok tercih edilen A1 Aile Birleşimi dil kursu özelliğini taşımaktadır.

Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesinde Online A1 Aile Birleşimi kursu

1. Canlı Grup dersi

2. Canlı Özel ders olarak yapılmaktadır.

Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesine gelerek veya telefonla size uygun gün ve seanslarda açılacak olan Online A1 Almanca Aile Birleşimi kurs takvimi hakkında bilgi alarak kurs kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Aile Birleşimi yapabilmek adına gerekli olan sertifika için; Goethe Enstitüsü yani Alman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Start Deutsch1- A1 Almanca Sınavı'nda başarı sağlamanız için sizi Almanca A1 Aile Birleşimi Kursu ile yetiştiriyoruz.

Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesinde yüz yüze ve online A1 Aile Birleşimi Kursu;

Hafta içi gündüz ve akşam , Hafta Sonu Sabah veya Öğleden sonra ve Akşam seanslarında açılmaktadır.

Amerikan Kültür Beylikdüzü öğrencilerine başarı garantisi vermektedir.

Online A1 Aile birleşim kursu eğitimlerinde A1 seviyesinde Almanca eğitimi verilmektedir. A1 seviyesinde Almanca öğretilmekte okuma, yazma, konuşma ve dinleme eğitimleri verilmektedir. Sınav içeriğinde bulunan mektup yazma ve benzeri tüm konular öğretilmektedir.

Online A1 Aile Birleşimi Sınavı öncesi kurs katılımcılarına gerçek sınav ile bire bir uzunluk ve benzerlikte deneme sınavları yapılmaktadır. Kurs bitmeden kursiyerlerimiz başarılarını bu sınavlarda görmekte, gerçek sınava hazır bir durumda girerek başarıyı sınavda elde etmektedirler.

Hiç Almanca bilmiyorsunuz endişelenmeyin. Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesinde 1 aylık yoğun grup veya özel dersle Aile Birleşimi sınavından geçmenizi garanti ediyoruz.

 

Almanca Aile birleşimi sınavından kaç puan almalıyım?

Aile Birleşimi sınavında 100 puan üzerinden en az 60 puan almanız gerekmektedir.

Almanca Aile Birleşimi Sınav Bölümleri

Sınav 4 bölümden oluşmaktadır.

 

  1. Konuşma

  2. Okuduğunu anlama

  3. Yazma

  4. Dinleme

 

  1. Dinlediğini anlama

15 soruyu kapsayan bu bölümde; günlük yaşamdaki konuşmalar, özel telefon mesajları ya da hoparlörle kamuya yapılan duyurular dinlenir ve bunlarla ilgili olarak, gerçeğe yakın soruları cevaplandırılır.
Katılımcı her soru için farklı bir diyalog dinler ve şıklar arasından doğru seçeneği işaretlemesi gerekir.

    2.Okuduğunu anlama

Mail, mektup, gazete veya mail ilanları, gidiş-geliş tarifeleri, afiş, kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi kısa metinler okunur, bunlarla ilgili 15 soru cevaplandırılır.

    3.Yazma
İki aşamada gerçekleşir.
a) Form doldurma: Herhangi bir durumu anlatan bir metin verilir ve metne bağlı kalarak formdaki beş eksik bilgi doldurulmalıdır.
b) Mektup yazma: içeriği ana hatlarıyla verilir ve 30 kelimenin altında olmaması kaydıyla yaşamdan olağan bir duruma ilişkin kısa kişisel bir metin yazılır.

Yukarda açıklanan 3 bölüm yazılı grup sınavıdır ve 65 dakika sürer.

Kursiyerlerimiz devamsızlık yapmadıkları müddetçe girdikleri sınavda %100 başarı elde etmektedirler.

  4.Konuşma
İki aşamadır.
a) Kendini tanıtma: sınava katılan kişi kendisi hakkında bilgiler verir ve sınav gözcüsü tarafından katılımcının kendisi hakkında sorulan 2 veya 3 soruyu da cevaplandırmalıdır.
b) Kart çekme: gruptaki katılımcılara sırayla olmak üzere toplam 4 kart çektirilir. Kişinin kartta bulunan kelimeye göre soru sorabilme ve diğerleri tarafından sorulan soruya cevap verebilme yetisi ölçülür.
Bu bölüm, 3-4 kişiden oluşan sözlü grup sınavıdır. Sınav toplam 80 dakika sürer.

bottom of page