SEVİYE.png

İLETİŞİM

T: (0212) 871 43 45

E: info@akdegitim.com.tr

AVRUPA  ORTAK DİL PROGRAMI...

İngiltere dahil, Avrupa'daki tüm seçkin dil okulları ile aynı standartlarda eğitim...

Avrupa Dil Konseyi'nin belirlediği programları uygulayan Amerikan Kültür Beylikdüzü Temsilciliği'nde, Avrupa'daki dil okulları standartlarında İngilizce eğitimi alırsınız. Eğitimlerimiz,  Avrupa'daki seçkin dil okullarının eğitim programlarıyla birebir uyumludur.

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ (TESOL) SERTİFİKASI

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğinizi gösterir bir belge alınmasını sağlayan kursun kısaltılmış adıdır. TESOL Sertifikasyon kursu sonunda alınacak olan sertifikalar HARVARD PUBLISHERS tarafından akreditedir ve dünyanın her yerinde geçerlidir. TESOL sertifikası alındıktan sonra herhangi bir özel öğretim kurumuna rahatlıkla (özel okullar, yabancı dil kursları, dershaneler vb.) başvurulabilir. Ana dili İngilizce olan kişilerde TESOL Programına başvurabilir. 

Ama eğitim sonunda alacağı TESOL sertifikasını ana dili İngilizce olmayan kişilerde öğretmenlik alanında kullanabilir. TESOL sertifikasına sahip olanlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İngilizce Öğretmeni olarak atanabilir.

TESOL kursumuz akreditedir. Kullanılan temel içerik (daha sonra Amerikan Kültür Yabancı Dil Okulları tarafından eğitici videolarla desteklenmiş ve geliştirilmiştir) dünyanın en büyük TESOL kursu hizmeti veren HARVARD PUBLISHERS’a aittir.

TESOL sertifikasyon kursuna herkes katılabilir. Ancak katılımcıların kayıt olmadan önce şubemizde yazılı ve sözlü sınavlardan oluşan bir teste girerek en az B2.seviyesinde sonuç alması gerekmektedir. Bu testimiz sonucunda B2 seviyesinde sonuç alan adaylar TESOL Programına kayıt olmaya hak kazanabilir. Daha düşük seviyede sonuç alan adaylar eğer arzu ederlerse diğer programlarımızda seviyelerini ilerleterek programa katılabilirler.

Bir diğer katılım şartı ise en az bir üniversitenin 2 yıllık bölümünden mezun olmaktır.

TESOL, online olarak internet üzerinden tamamlanacak bir program olduğu için bitirme süresi, öğrencinin İngilizce bilgisine ve kişinin modülleri tamamlama hızınıza göre farklılık göstermektedir.

Programınız 4 ünite yani toplamda 12 modülden oluşmaktadır. Öğrenci kayıt olduğu takdirde kendisine bir kullanıcı adı ve şifre belirlenecektir. Öğrenciler kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaparak kursumuzu tamamlayabilirler.

12 modülden oluşan TESOL Programımızın sonunda, bütün öğrencilerin 16 saat danışman öğretmenleri ile birlikte ders anlatması istenmektedir. Bu ders anlatımının konusu ve hangi öğrenci seviyesine anlatılacağı, kişinin danışman öğretmeni tarafından öğrenciye söylenir ve hazırlıklarının yapılması istenir.

Programın sonunda başarılı olan öğrenciler 2 adet sertifika almaktadırlar. Bu sertifikalardan biri, öğrencinin Online sistemde bulunan 12 modülde yapmış olduğu testlerin ve ödevlerin ortalaması alınarak oluşturulmuş TESOL Sertifikasıdır. Diğer sertifika ise 10 modülün sonunda öğrencinin yapmış olduğu 16 saatlik ders anlatımının sonucunda danışman öğretmeninin performansa bağlı olarak vermiş olduğu Teaching Practice sertifikasıdır.

TESOL sertifikası alındıktan sonra herhangi bir özel öğretim kurumuna rahatlıkla (özel okullar, yabancı dil kursları, dershaneler vb.) başvurulabilir ve bu kurumlar aracılığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nden İngilizce Öğretmeni atamanız yapılabilir.