top of page

Almanca eğitimlerimiz, Avrupa'daki tüm seçkin dil okulları ile aynı standartlarda onaylı olarak gerçekleşmekte ve denetlenmektedir.  

Her biri alanında uzun süredir ders veren deneyimli eğitmen kadromuz, Almanca diline hakimiyetlerinin yanı sıra Almanya'daki gündelik hayatı ve kültürü de çok yakından tanırlar ve aktarırlar.

Dünyada en çok kullanılan ikinci teknik dil Almancadır. Özellikle teknik branşlarda faaliyet gösterenler için Almanca temel mesleki dillerden kabul edilmektedir.

Dünyada büyük öneme sahip Alman üniversitelerinde eğitim alabilmek için çok iyi derecede Almanca seviyesine sahip olmak gerekir. Üstelik bu üniversitelerde ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Amerikan Kültür Beylikdüzü Şubesi 'nde, Almanca eğitimlerinizi grup olarak ya da özel dersler şeklinde tamamlayabilirsiniz. Amerikan Kültür Beylikdüzü Şubesi'nde Almanca kursları;
1-- Yüz yüze Grup dersi
2- Yüz yüze Özel ders 

3- Online özel ve grup dersleri şeklinde gerçekleşmektedir.
Amerikan Kültür Beylikdüzü Şubesi'ne gelerek veya telefonla size uygun gün ve seanslarda açılacak olan Almanca kurs takvimi hakkında bilgi alıp, kurs kaydınızı yaptırabilirsiniz veya size uygun gün ve saatler için özel ders kaydınızı oluşturabilirsiniz. Seviyeniz çevrimiçi test ile de belirlenmektedir.
Amerikan Kültür Beylikdüzü Şubesi'nde Almanca kursu eğitmenlerimiz Yabancı ve Türklerden oluşan alanında uzman ve yıllardır kurumumuzda çalışan profesyonel bir eğitmen kadrosudur.
Amerikan Kültür Derneği Beylikdüzü Şubesi olarak öğrenci başarısına odaklanmaya ve dil öğrenenler için daha fazla değer yaratmaya inanıyoruz. Yeni bir dil öğrenmek isteyenler, yeni bir beceride ustalaşmak isteyenler kişisel veya profesyonel amaçlar için; kişiselleştirilmiş ve uzman bir Almanca öğrenme deneyimi sağladığımız için Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesini tercih
ediyor. Kursun sonunda şubemizden alacağınız geçerli sertifikanız Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.
Amerikan Kültür Derneği Beylikdüzü Şubesi'nde Almanca kursları 6 seviyeden oluşmaktadır. Amerikan Kültür Beylikdüzü şubemizde bireysel gereksinimlerinize göre düzenlenmiş 6 seviyeden oluşan Almanca eğitimi sunmaktayız. Programlarımız sizi en kısa zamanda hedefiniz olan Akademik Almanca ya da iş Almancasını ve pratik Almancayı öğretmeye yöneliktir. Genel Almanca eğitimlerimiz günlük yaşamda ihtiyaç duyduğunuz konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirerek kendinizi
rahatlıkla ifade edebilmenizi sağlamaktadır. Dört dil becerinizi geliştiren Amerikan Kültür Beylikdüzü Şubesi'nde Seviye Belirleme Sınavının sonucuna göre uygun seviyedeki gruba yerleştirerek dil eğitimine istenilen hedefe ulaşana kadar devam edilmektedir. Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesinde  Almanca lisans veya yüksek lisans mezunu olan, yerli ve yabancı eğitmenlerden oluşan uzman kadrosu ile verilen eğitim programını Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterlerine (CEFR) uygun bir içerikle sunmaktadır.
Almanca Kursu Seviyeleri;

A1 (A1-1 / A1-2) Temel Seviye

Grundstufe 1
A1 (A2-1 / A2-2) Temel Seviye

Grundstufe 2
B1 (B1-1 / B1-2) Orta Seviye

Mittelstufe 1
B2 (B2-1 / B2-2) Orta Seviye

Mittelstufe 2
C1 (C1-1 / C1-2) İleri Seviye

Oberstufe 1
C2 (C2.1/C2.2 ) İleri Seviye

Oberstufe 2


Birebir Almanca Özel Dersler
Almanca Özel Ders İçeriği Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesi birebir eğitim programı ile kişinin ihtiyacına, amacına ve zamanına göre bir ders programı planlanmaktadır. Bire bir eğitim programı, kişinin hedeflerine ve ihtiyaçlarına odaklanarak en kısa
zamanda eğitim almasını sağlamaktadır.

Almanca Özel Derse Kimler Katılabilir?
Zamanı kısıtlı, ya da grup saatlerine ve yoğunluğuna uyum sağlayamayan, özel alanlarda eğitime ihtiyacı olan veya bireysel olarak çalışması gereken kişiler için uygundur. Özel ders planlamalarımızda, bireysel katılımcılar ya da kurumsal firmalar birebir ve 2-3 kişilik özel gruplar halinde online ders alabilirler. Öğrencilerimizin amaçlarına göre, nasıl bir eğitim programı ile, ne kadar sürede ve yoğunlukta istenilen seviyeye ulaşabileceği planlanarak kişiye özel bir program oluşturulur.
Almanca Ders Materyalleri
Kişinin ihtiyaçlarına göre her türlü öğretim teknik ve materyalleri kullanılmaktadır.
Almanca Özel Ders Programın süresi kişinin ihtiyaçlarına göre değişmektedir.
Almanya’da Çalışmak İsteyen Tıp doktorları, Hemşire, Ebe bunun yanı sıra Mühendisler, Mimarlar ve Teknik elemanlar için gelmeleri gereken dil seviyelerine uygun olarak eğitimlerimiz mevcuttur. Almanya’da iş birliği yaptığımız çeşitli kuruluşlar ile sizler de Almanca
eğitiminizi Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesinde alabilir ve Almanya’da çalışma imkanını elde edebilirsiniz.
Şubemiz sizlere bu konuda rehberlik ve danışmalık yapmak üzere hazırdır.

Almanya’da en çok ihtiyaç duyulan on meslek:
1. Yazılım geliştiricisi ve programcı
2. Elektronik mühendisi, elektrik teknisyeni, elektrikçi
3. Doktor, hemşire, hasta bakıcı, sağlık teknisyenleri
4. IT danışmanı, IT analisti
5. İktisatçı, işletmeci
6. Müşteri temsilcisi, müşteri danışmanı, hesap yöneticisi
7. Üretimde ara eleman
8. Satış uzmanı, satış asistanı
9. Satış müdürü, ürün sorumlusu
10. Mimar, inşaat mühendisi

Almanca hangi ülkelerde konuşulur?

Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, İsviçre, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Rusya, Belçika, Lüksemburg, Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Fransa, İsrail, İtalya, Kazakistan, Namibya ve Amerika.

bottom of page