Kanada'da Lise Eğitimi

Kanada'da lise programları kapsamında yerleşim yaptığımız farklı tiplerde liseler bulunmaktadır.

Bu liselere dilerseniz hemen ortaokuldan sonra, dilerseniz de devam ettiğiniz yılın devamı olarak gidebilirsiniz. 

Kanada Lise Eğitimi sistemi, devlet liseleri, özel liseler ve yatılı liseler olmak üzere üç grupta toplanabilir. Kanada, lisede verdiği son derece kaliteli eğitim ve dil avantajı ile yabancı öğrencilerin gözdesi olan ülkelerden biridir. Kanada'da bulunan liselerin birçoğu devlet lisesi olup, yatılı olarak eğitimlerin sunulduğu bazı özel liseler de bulunmaktadır. Kanada'nın en büyük şehirlerinden Montreal, Paris'ten sonra dünyada Fransızca konuşulan ikinci büyük şehirdir. Bu yüzden Kanada, yurtdışında hem İngilizce hem de Fransızca olarak eğitim almak isteyen öğrencilerin ve ailelerinin ilgisini çekmektedir.

Kanada güvenli bir ülkedir. İngilizce konuşulan ülkeler arasında Yeni Zelanda ile beraber en güvenilir ülkeler olarak anılır. 

Bunlara ek olarak Kanada'da lise eğitimi tamamlayan bir birey Kanada ya da ABD'de prestijli okullara kabul alma şansını yükseltir.

Kanada Lise Eğitimi İçin Şartlar

Başlık sizi yanıltmasın, Kanada lise programına kabul için çok fazla bir şart bulunmamaktadır. Bir dil sınav sonucu bile istenmemektedir. Ancak öğrencimizin en azından orta seviyeye yakın bir dil  seviyesinde bulunması zaman kaybetmemesi için ideal olacaktır. Ebeveyni olduğu öğrenciyi ekonomik anlamda destekleyebileceğini ispat edebilecek her aile çocuğunu lise programları için Kanada'ya gönderebilir. Çünkü ortalama bir öğrenci bu liselerden herhangi birine danışmanlığımız sayesinde kolaylıkla kabul alabilir.

Çocuğumun Yardıma İhtiyacı Olursa Ne Olacak?

Bir kere bu programa katılmaya karar verdiğinizde Amerikan Kültür Beylikdüzü şubesinin sağladığı tüm ayrıcalıklardan faydalanacaksınız. Vize dosyanızın oluşturulmasından, uçak bileti alımına, öğrencimizin havalimanında karşılanmasından, öğrencilik süresince herhangi bir konuda danışmanlık sağlanmasına kadar Amerikan Kültür hep yanınızda olacak.

  • Instagram

Hızlı Erişim

Cumhuriyet Mh. Gürpınar Yolu Cd.

Beykent İş Merkezi No:8 /376

Beylikdüzü / İSTANBUL

Telefon: (0212) 871 43 40